Korzeń maca – Maca w proszku i w kapsułkach


W sklepie ze zdrową żywnością Batom znaleźć można wiele ciekawych rodzajów żywności i dodatków do żywności. Oferujemy m.in. produkty z korzenia maca. W naszej ofercie znajduje się zarówno sproszkowany korzeń maca, jak i korzeń maca w tabletkach i w kapsułkach.

Co to jest maca?

Maca jest często także określana jako pieprzyca lub żeń-szeń peruwiański. Roślina ta rośnie przede wszystkim na dużych wysokościach, powyżej 4000 m n.p.m. w Andach. W Peru korzeń maca ma bardzo długa tradycję kulinarną i leczniczą. Smak korzenia maca jest często opisywany jako ziarnisty i orzechowy. Sproszkowany korzeń maca najczęściej dodaje się do przygotowywanych koktajli lub do płatków owsianych. Czasami także wykorzystuje się go do przygotowywania słodyczy.

Jakie są właściwości korzenia maca?

Korzeń maca jest bardzo pożywny i jest doskonałym źródłem witamin i minerałów. Znajdują się w nim m.in. witaminy C i B6, mangan, żelazo, miedź, potas i duże ilości białka i błonnika. Z tego względu sproszkowany korzeń maca często jest też stosowany np. jako dodatek do żywności wegańskiej.

W Ameryce Południowej korzeń maca często jest stosowany jako element, mający za zadanie zwiększenie libido u kobiet i mężczyzn oraz jako element zwiększający płodność u mężczyzn. Cały czas trwają badania nad właściwościami prozdrowotnymi korzenia maca, ale dotychczasowe wyniki potwierdzają, że faktycznie składnik ten może np. poprawiać jakość nasienia u mężczyzn. U kobiet z kolei korzeń maca jest często także stosowany w łagodzeniu objawów menopauzy. Dodatkowo korzeń maca jest zalecany także sportowcom, u których może zwiększyć poziom energii oraz np. studentów w celu poprawy pamięci.

Produkty dodane do schowka
Produkty dodane do porównania
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.