Żywność wegańska


W ofercie naszego sklepu stacjonarnego i sklepu online ze zdrową żywnością znajdziesz szeroki wybór żywności wegańskiej, czyli żywności, w której składzie nie znajdują się żadne produkty odzwierzęce.

Dlaczego warto jest sięgnąć po żywność wegańską?

Powodów rezygnowania ze zwykłej diety, która głównie opiera się na mięsie i produktach odzwierzęcych może być dużo. Taka decyzja może być podyktowana chęcią ochrony zwierząt, przekonaniami religijnymi, czynnikami zdrowotnymi lub po prostu chęcią ochrony naszej planety. Ten ostatni czynnik w ostatnich latach staje się coraz częstszy, ponieważ coraz więcej zaczyna się mówić o tym, że jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na zepsucie środowiska naturalnego, jest właśnie produkcja mięsa.

Niegdyś jedzenie mięsa było warunkiem tego, żeby móc dostarczyć do swojego organizmu wszystkie potrzebne makroskładniki, witaminy i składniki odżywcze, czyli m.in. białko, kwasy tłuszczowe, żelazo, cynk, jod czy selen. Obecnie jednak producenci żywności wegańskiej oferują nam już bardzo dużo możliwości zastępczych w postaci pozwalających zapewnić wszystkie te składniki produktów roślinnych.

Jakie są rodzaje żywności wegańskiej?

Chcąc zastąpić w diecie mięso, należy sięgnąć po takie produkty roślinne, w których składzie znajduje się dużo białka. Najlepiej, jeżeli będzie się je dostarczało do organizmu z różnych źródeł, ponieważ dzięki temu zapewnimy sobie także dużo różnego typu, także mających znaczenie dla naszego zdrowia, aminokwasów. Przechodząc na dietę wegańską, koniecznie trzeba zwiększyć spożywanie m.in. roślin strączkowych (czyli ciecierzycy, soczewicy, fasoli, grochu czy soi), produktów pełnoziarnistych i zbóż, orzechów i nasion, a także różnego typu produktów, które w kuchni mogą stanowić alternatywę dla mięsa, czyli np. tofu

Produkty dodane do schowka
Produkty dodane do porównania