napoje roślinne


Napoje roślinne

Napoje roślinne są bardzo wartościowe dla organizmu, ponieważ są naturalne. W naszej ofercie znajdują się aromatyczne, pełne smaku i wartości odżywczych produkty roślinne – mleczka kokosowe, napoje gryczane, orkiszowe i kukurydziane. Obok produktów doskonale nadających się jako zamienniki mleka krowiego, proponujemy też napoje orzeźwiające. Zachęcamy do spróbowania wody kokosowej, cytrynowego napoju z aloesu czy hydrolatów, np. wody różanej. Napoje roślinne stają się coraz bardziej popularne. Najczęściej sięgają po nie wegetarianie oraz weganie, a także osoby, u których stwierdzono nietolerancję laktozy. Produkty są odpowiednie również dla zdrowych ludzi, niemających żadnych ograniczeń w swojej diecie, ale pragnących zadbać o to, co dostarczają organizmowi.

Dlaczego warto wybierać napoje roślinne?

Napoje roślinne stanowią świetną alternatywę dla produktów zwierzęcych, które nie mogą być spożywane przede wszystkim przez osoby uczulone np. na mleko krowie. Napoje pochodzenia roślinnego wyróżniają się doskonałym smakiem, a także wieloma właściwościami zdrowotnymi, co sprawia, że wybór tych produktów jest bardzo korzystny. Na ich popularność wpływa głównie świadomość prozdrowotna społeczeństwa oraz zainteresowanie artykułami roślinnymi. Często okazują się one dużo lepsze od produktów zwierzęcych. Warto również zwrócić uwagę na to, że napoje roślinne są chętnie wybierane przez osoby, u których stwierdzono nietolerancję laktozy. Hipolaktazja, czyli wtórna nietolerancja tego cukru mlecznego dotyczy bardzo dużej części społeczeństwa.

Laktoza występuje przede wszystkim w mleku oraz produktach mlecznych. Gdy nie zostanie strawiona, dostaje się do jelita grubego, gdzie ulega rozkładowi. Może to doprowadzić do:

  • wzdęć,
  • przelewania się w żołądku,
  • napięć ścian żołądka,
  • uczucia pełności,
  • wydzielania się gazów,
  • biegunki.

Nie wszyscy muszą całkowicie zrezygnować z mleka i innych napojów mlecznych. Niekiedy wystarczy jedynie ograniczyć ich spożywanie. Każdy przypadek warto jednak skonsultować z lekarzem, aby nie zagrażać własnemu zdrowiu. Dobrym sposobem okazuje się zastąpienie produktów mlecznych napojami roślinnymi, które dostępne są w naszej ofercie. Ich spożywanie jest jak najbardziej bezpieczne. W asortymencie znajdują się napoje w różnych smakach, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Produkty dodane do schowka
Produkty dodane do porównania