Filtruj według

Kategorie
Kategorie
Dostępność
Dostępność
Marka
Marka
Waga
Waga
Cena
Cena
c11-2019
  • test

Żywność ekologiczna

Żywność ekologiczna

Żywność ekologiczna to nie tylko zdrowie, ale też szerzej pojęta odpowiedzialność. Jeśli jesteś miłośnikiem zdrowej, zrównoważonej, ekologicznej diety, wiesz, o czym mowa. Z jednej strony dbasz o prawidłowy i harmonijny rozwój swoich bliskich, z drugiej – nie zapominasz o okolicznościach, w jakich powstały wyroby, które trafiają na Twój stół. Żywność ekologiczna, czy szerzej – wyroby bio, to owoce świadomej strategii produkcyjnej i dystrybucyjnej.

Zanim oddasz się przyjemności jedzenia, smakołyki muszą zostać wyprodukowane. W czasach skrajnie uprzemysłowionej gospodarki spożywczej łańcuchy dostaw wydłużają się, a bezpośredni kontakt producenta i konsumenta jest niemal luksusem. Żywność ekologiczna to w pewnej mierze powrót do „starych dobrych czasów”, kiedy dyktat zysku ponad wszystko nie determinował całego charakteru procesów wytwórczych. Tak produkowane wyroby można określić mianem biologicznie czystych już od samego początku. W zasadzie wszystkie znane powszechnie produkty mają swoje ekologiczne odpowiedniki. W naszym sklepie można zatem kupić makarony bio, ekologiczne miody, nabiał, przetwory, napoje i pieczywo.

Ekologicznie uprawiane rośliny wzrastają z nasion, które nie były genetycznie modyfikowane, a ekologicznie hodowanym zwierzętom nie podaje się szkodliwych pasz i antybiotyków. Do ochrony roślin nie stosuje się pestycydów, a produkowana przez zwierzęta energia cieplna nie jest marnowana. Wreszcie – warunki, w których żyją i rozwijają się zwierzęta, nie budzą wątpliwości etycznych, a ilości produkowanych warzyw i owoców są na tyle zrównoważone, że nie ma potrzeby marnować nadwyżek.

Ekologicznie oznacza więc z rozwagą i empatią. Takie są produkty, który znajdziesz w naszym sklepie! Byś nie miał zastrzeżeń, co do wartości oferowanych przez nas produktów, proponujemy certyfikowane wyroby bio najwyższej jakości. Charakterystyczny znaczek „euroliścia” ułatwi wybór, nie pozostawiając wątpliwości.

Jest 1582 produktów.

Pokazano 1-25 z 1582 pozycji
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku