Olejek eteryczny tymiankowy Tymianek Thymus vulgaris ct thymol 5ml PRANARÔM BIO

PRANARÔM 5420008524387

Najwyższej jakości olejek eteryczny belgijskiego producenta, który kontroluje każdy etap produkcji swoich olejków począwszy od kontroli upraw i kontaktów z rolnikami, poprzez proces destylacji aż do uzyskania finalnego produktu.

Opis

Olejek tymiankowy pozyskiwany jest z bardzo aromatycznego, wieloletniego krzewu. Już w starożytnym Egipcie używany był do balsamowania zwłok faraonów. Tymianek jest szeroko stosowany jako przyprawa (jedna z najpopularniejszych przypraw w kuchni śródziemnomorskiej) ale także ziele lecznicze (wspomaga systemy obronne organizmu i odmładza organy wewnętrzne, uspokaja emocje i nerwy). 
składniki: olejek tymiankowy* (Thymus vulgaris L.) 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny) 
sposób pozyskiwania: przez destylację parą wodną z górnych pędów i kwiatów 
właściwości: przeciwpasożytnicze przeciwwirusowe, wiatropędne i moczopędne, dezynfekujące i odkażające, przeciwbólowe, wykrztuśne, spokajające 
stosowanie: polecany (++++) / nie stosować: (-) / zachować ostrożność: (!)
                 doustnie (++++)
                 na skórę (++++)
                 dyfuzja (++) 
sposób użycia: zewnętrznie: do masażu bolących mięśni (po zmieszaniu z olejem bazowym); wewnętrznie: 1 kropla 3 razy dziennie na neutralnym nośniku (miód, olej roślinny, kostka cukru trzcinowego)
wskazania: zmęczenie, wyczerpanie, osłabienie, infekcje dróg oddechowych, zapalenie jamy ustnej i dziąseł, pasożytnicze zakażenia skóry (świerzb, grzybica), choroby wątroby, nerwica 
Produkt rolnictwa ekologicznego. 
Środki ostrożności: przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, nie używać w czasie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 6- go roku życia (bez konsultacji lekarskiej lub farmakologicznej), używanie olejków nie zastąpi zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia. Opis olejku powstał w oparciu o publikacje książkowe z dziedziny aromaterapii. Nie stanowi on porady ani zalecenia wydanego przez lekarza. Jeżeli chcesz używać olejków w celach leczniczych zasięgnij porady lekarza. Zachęcamy do szukania informacji o działaniu oraz właściwościach olejku tymiankowego na ogólnodostępnych stronach w internecie.

63,90 zł brutto / szt.
51,95 zł netto / szt.

Opakowanie

Dostępna ilość: 20 - zamawiasz pojedyncze sztuki
Szczegóły produktu
Certyfikat rolnictwa ekologicznego BIO
tak
5420008524387
20 Przedmioty
Dopasowanie produktu
Loading...