Naturalne kosmetyki


Aby lepiej zrozumieć, z czego produkuje się naturalne kosmetyki, warto zwrócić uwagę na rozróżnienie, jakie stosuje branża. Mianowicie – naturalnymi określa się substancje pochodzenia roślinnego. Mimo tego więc, że substancje odzwierzęce również pochodzą z natury, w kontekście kosmetycznym naturalność równa jest roślinnemu pochodzeniu. Doskonale widać, że rośliny mają nam do zaoferowania wiele więcej niż tylko zdrową żywność. Dzięki rozwijającym się technologiom i coraz lepiej opracowanym metodom ekstrakcji, potrafimy dziś skutecznie pozyskiwać substancje, jakie w niezmierzonym bogactwie oferuje nam natura.

Substancje naturalne w kosmetologii

Do popularnych substancji naturalnych stosowanych w kosmetologii należą przede wszystkim oleje roślinne. Coraz większym uznaniem cieszą się na przykład oleje z pestek winogron i jabłek. Tłoczone na zimno, obfitują w wiele wartościowych składników, zwróćmy uwagę choćby na witaminę B. Innym, szeroko już stosowanym składnikiem naturalnych kosmetyków, jest olej babassu. Specyfik produkowany z orzeszków palmy Cohune obfituje w białko, skrobię i cukier. Cechuje się też dość niezwykłą właściwością – jego temperatura topnienia jest zbieżna z temperaturą ludzkiego ciała. Dzięki temu doskonale sprawdza się on jako baza kremów i balsamów.

Wyciągi roślinne

Przemysł kosmetyczny korzysta nie tylko z dobrodziejstw roślinnych olejów, ale też właściwości innych ekstraktów. Wyciągi roślinne stanowią bazę wielu naturalnych kosmetyków. Zawierają flawonidy, saponidy, garbniki i olejki eteryczne. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować. Nasze kosmetyki powstają z najwyższej jakości składników. Pracujemy nad unikatowymi recepturami, a gdy sprowadzamy produkty od innych producentów, wnikliwie badamy ich charakter. Chcemy, byś mógł korzystać z najlepszych formuł. Zależy nam również, by sprzedawane przez nas kosmetyki powstawały w ekologicznych warunkach. Tak samo ważne, jak Twoje zadowolenie, jest dla nas poszanowanie środowiska naturalnego.

Produkty dodane do schowka
Produkty dodane do porównania