akcesoria i zestawy


Yerba mate staje się coraz bardziej popularnym napojem w naszym kraju. Do przygotowania napoju z pochodzącego z ostrokrzewu peruwiańskiego suszu, można użyć zwykłego kubka, ale lepiej jest w tym celu kupić specjalne akcesoria do yerba mate, ze służącą do zaparzania napoju tykwy (inaczej metero) oraz z pełniącą również funkcję oddzielającego fusy od napoju sitka, metalowej słomki, przez którą yerba mate się pije, czyli bombilli.

Jak wybrać idealne akcesoria do yerba mate?

Stojąc przed wyborem idealnych akcesoriów do przygotowywania i do picia yerba mate ma się dwie możliwości: albo zakup tykwy i bombilli oddzielnie, albo zakup od razu całego zestawu.

Kupując oba akcesoria oddzielnie, warto wiedzieć, na co należy zwracać uwagę. Bombilla to charakterystyczna, długa metalowa słomka z sitkiem. Wybierając bombillę, warto jest znaleźć taką, która ma odkręcane sitko, ponieważ dzięki temu będzie nam ją później łatwiej czyścić. Przy wyborze metero, czyli naczynia, w którym przygotowuje się napar, powinniśmy z kolei zwrócić przede wszystkim uwagę na to, jaką ma wielkość oraz z jakiego jest wykonane materiału. Możliwości jest bowiem naprawdę wiele. Nie należy kupować tykwy, która będzie zbyt duża, ponieważ cały rytuał picia yerba mate zakłada stałe uzupełnianie niewielkiego naczynia wodą i pełne wykorzystanie wsypanego do niego suszu. Materiał, z jakiego wykonana będzie tykwa, zależy już tylko od naszego gustu. Najpopularniejsze są tykwy gliniane lub ceramiczne. Rzadziej znaleźć można naprawdę dobre tykwy drewniane.

Zestawy do yerba mate

Bardzo wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym napojem, jest kupno od razu gotowego zestawu do yerba mate. W takim zestawie znajduje się i tykwa i bombilla. Jest to znakomity wybór zarówno dla początkujących „mateistów”, jak i dla osób, które już piją yerba mate od dłuższego czasu. Zestaw do yerba mate może być też doskonałym pomysłem na prezent.

Produkty dodane do schowka
Produkty dodane do porównania